Przejdź do

  • Newsletter

  • Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera!

  • Softeris Ewi - Ewidencja sprzętu IT

Softeris wie, jak ważna w każdej firmie jest ewidencja sprzętu. W dzisiejszych czasach prawie każde przedsiębiorstwo związane jest bądź pracuje z elektronicznymi urządzeniami. Nieodzownym elementem takiej pracy jest również wiedza na temat miejsca pobytu owych urządzeń, utrzymanie ich, czy wymiana bądź naprawa w razie potrzeby. Wychodzimy dziś zatem do wszystkich firm z systemem służącym do ewidencji sprzętu teleinformatycznego - Softeris EWI. Dzięki niemu dział IT może usprawnić pracę w zakresie zarządzania i serwisowania urządzeń będących na wyposażeniu przedsiębiorstwa.

 

 

Ewidencjonowanie sprzętu teleinformatycznego

Softeris EWI pozwoli w łatwy i przystępny sposób prowadzić spis wszystkich urządzeń elektronicznych w całej firmie. Nie musisz się już obawiać, że coś zaginie albo zostanie umyślnie wyprowadzone.

Zgłaszanie awarii sprzętu

Specjalny dedykowany moduł pozwoli w najłatwiejszy możliwy sposób zgłosić usterkę techniczną urządzenia. Nie ma potrzeby chodzenia, ani załatwiania wszystkiego słownie. Wystarczy kilka kliknięć, a pracodawca bądź osoba odpowiedzialna za sprzęt natychmiast dowie się o awarii, przez co skróci się czas reakcji na problem.

Drukowanie potwierdzenia przekazania sprzętu do serwisu

Po przekazaniu urządzenia do naprawy, za pomocą jednego przycisku drukuj wszelkie potwierdzenia i powiadomienia.

Powiadomienia o możliwości odbioru sprzętu

Kiedy komputer, bądź inne urządzenie jest gotowe do odbioru, otrzymasz natychmiastowe powiadomienie, dzięki czemu skróci się czas nieobecności urządzenia w firmie.

Powiadomienia o opóźnieniach

Jeśli w serwisie z jakiejś przyczyny wystąpią opóźnienia, bądź inne problemy, zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony, dzięki czemu lepiej zaplanujesz korzystanie z pozostałego sprzętu w firmie na czas nieobecności zgłoszonego do naprawy.

Analiza awaryjności

Na podstawie rejestru wszystkich usterek technicznych oraz innych problemów ze sprzętem, program sporządzi dla Ciebie przystępne wykresy i analizy, które urządzenia sprawiały najwięcej problemów, oraz jaki rodzaj usterek występował w nich najczęściej. Pozwoli to upłynnić obieg sprzętu oraz wymienić elektronikę, która najczęściej się psuje, co z kolei pozwoli zaoszczędzić sporo zmarnowanego przez absencję sprzętu czasu. 
Do największych zalet Softeris Ewi należą:

  • Ewidencja posiadanego sprzętu IT i przypisanie go do konkretnych użytkowników pozwala zachować kontrolę nad wszystkimi posiadanymi w firmie urządzeniami.

  • Zlecanie regularnych przeglądów wraz z przypomnieniem o zbliżającym się terminie pozwoli zaoszczędzić nieoczekiwanych problemów, pomoże również wydajniej pracować użytkownikom sprzętu, z uwagi na regularny serwis samych maszyn, jak również ich oprogramowania.

  • Szybkie ewidencjonowanie awarii oraz wysyłanie użytkownikom informacji o możliwości odbioru sprzętu lub opóźnieniach w serwisowaniu pomoże utrzymać niezbędną płynność w firmie, jak i skuteczniejszy obieg informacji.

  • Analizowanie awaryjności urządzeń na podstawie ilości zgłoszonych awarii umożliwi znalezienie potencjalnie wadliwych, oraz najmniej wydajnych sprzętów, ich skuteczną wymianę, a w konsekwencji - zwiększenie całościowej wydajności.

  • Program działa "w chmurze", nie trzeba zatem instalować żadnych dodatkowych elementów, a synchronizacja danych przebiega bezproblemowo. Nie istnieje również ryzyko, że przez awarie wewnętrznej infrastruktury firmy zniszczeniu ulegną jakiekolwiek dane.

  • Użytkownik posiada zawsze najnowszą wersję programu. Jak każdy program Softeris, również EWI zostanie uaktualniony do najnowszej wersji, kiedy ta tylko się pojawi. Nie trzeba się zatem obawiać pracy na przestarzałym oprogramowaniu.

 

Pamiętaj: Sprawne zarządzanie sprzętem komputerowym może przyczynić się do znacznego zwiększenia oszczędności związanych z eksploatacją sprzętu w Twojej firmie. Dzięki Softeris EWI ograniczysz nadmierne zużycie, będziesz dokładnie wiedział, kto użytkuje dany sprzęt i kiedy powinieneś odnowić licencje lub uzupełnić stany minimalne, na jakim etapie jest naprawa, otrzymasz powiadomienia o ewentualnych opóźnieniach, a nawet przeprowadzisz wnikliwą analizę awaryjności poszczególnych urządzeń.


Zapraszamy do kontaktu, jak i do sprawdzenia innych systemów Softeris.Zobacz więcej

Softeris Agent

Automatyzacja i optymalizacja pracy agentów ubezpieczeniowych

Czytaj więcej...